• Ana Sayfa
  • Yardım
  • Yeni gönderilen iletileri göster.
  • Giriş Yap

Ayrıntılı Konu Bilgileri
Konu BaşlığıKonu: 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz?
Cevap SayısıCevap Sayısı: 15 cevap var
Okunma SayısıOkunma Sayısı 6499 defa
Konuyu Görüntüleyenler0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Sayfa: 1 [2]
Yazdır
Gönderen Konu: 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz?  (Okunma Sayısı 6499 defa)
0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.
02 Şubat 2011, 01:25:39
MESUT TEKİN
Özel Üye
Üye No : 16484
Ad Soyad: MESUT TEKİN

Dosya Sayısı: 1
Karma +230/-5
Tesekkürler
-Verilen: 669
-Alinan: 2919

« Yanıtla #10 : 02 Şubat 2011, 01:25:39 »

Elimdeki müfredatta 6. sınıfta ses olayları yok çıkarıldı mı elimdeki dökümanda mı bir sorun var anlayamadım. Gerçi zaten işledim. Yapacak bir şey kalmadı.

Ünlü uyumunda da sadece büyük ünlü uyumunu veriyoruz diye biliyorum. Küçük ünlü uyumu da var mı ?
yok öğretmenim
06 Şubat 2011, 13:35:20
Destekçi Üyelerimiz
Üye No : 29225
Ad Soyad: Mür?ide ÖZDEMYR

Karma +0/-0
Tesekkürler
-Verilen: 2
-Alinan: 0

« Yanıtla #11 : 06 Şubat 2011, 13:35:20 »

Bazen mecburen müfredatın dışına çıkıyorum ben de.Öğrenci sorunca geçiştiremiyor insan.Üstünkörü anlatıyorum,ayrıntıya girmiyorum.Zamanı gelince detaylı olarak anlatacağım zaten diyorum.En azından öğrencinin merakını gidermiş oluyorum.Bu şekilde soru sormaktan çekinmiyorlar.Ama geçenlerde haberlerde görmüştüm bir öğretmen müfredat dışına çıkmıştı diye ceza almıştı.Ne kadar saçma.Bence takdir edilmesi gereken bir davranıştı.
24 Şubat 2011, 12:23:02
Üye
**
Üye No : 40163
Ad Soyad: MERT YVEN

Karma +1/-0
Tesekkürler
-Verilen: 23
-Alinan: 5

« Yanıtla #12 : 24 Şubat 2011, 12:23:02 »

hocam küçük ünlü uyumu ile büyük ünlü uyumu kaldırıldı sadece kalınlık incelik uyumu var yan anlam mecaz anlamın içine dahil edildi 
24 Şubat 2011, 15:26:22
Yeni Üye
*
Üye No : 49181
Ad Soyad: abdulsamet hacyibrahimo?lu

Dosya Sayısı: 0
Karma +0/-0
Tesekkürler
-Verilen: 0

« Yanıtla #13 : 24 Şubat 2011, 15:26:22 »

nasıl konu açılır
02 Nisan 2011, 20:51:06
Üye
**
Üye No : 48288
Ad Soyad: dil-ruba

Karma +0/-0
Tesekkürler
-Verilen: 27

« Yanıtla #14 : 02 Nisan 2011, 20:51:06 »

yeni atanmış bir öğretmenim.müfredata uyayım gibi bir kaygı güttüm başlarda ama iyi öğrenci daha fazlasını istiyo.kötü olanlar her şekilde öğrenmiyo.orta seviye için ise verdiğin her şey fayda artık daha fazlasını veriyorum.örneğin ünlü düşmesi verirken ünsüz düşmesnden de bahsettim.çünkü sorularda var.
03 Nisan 2011, 21:13:35
Destekçi Üyelerimiz
Üye No : 37021
Ad Soyad: DENYZ DEMYRAL

Karma +17/-0
Tesekkürler
-Verilen: 24
-Alinan: 75

« Yanıtla #15 : 03 Nisan 2011, 21:13:35 »

Ben hâlâ bazı arkadaşların kendilerini neden bu kadar zorladıklarını anlayamıyorum.müfredatta olmayan bi
Müfredatta gerekli olsaydı  zaten komisyon onu çıkarmazdı.örneğin fiil çatılarındaki ettirgen oldurgan çatıların çıkarılması iyi olmuş.
Ayrıca ünsüz yumuşamasının  çıkarılması da .zaten genel bir kural değildi
Bir de seçtikleri metinleri değiştirseler iyi olurdu
Etiket:

Google Words: 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Dosyası, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Belgesi, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Programı, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Oyunları, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Download, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Resimleri, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Hikayeleri, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Haberleri, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? İndir, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Yükle, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Videosu, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Arşivi, 6. Sınıf Müfredatından Çıkarılan Konuları Biliyor musunuz? Albümü,
Sayfa: 1 [2]
Yazdır
Gitmek istediğiniz yer:  

Site Yetkilisi: Mustafa AYGÜN & E-mail Adresi: mustafaaygun@gmail.com
Kardeş Sitelerimiz
Dersimiz Türkçe , Edebiyat Dersi , Dersimiz İngilizce , Dersimiz Fen, Dersimiz Matematik , İlkokul Öğretmeni , Dosyalar , Sosyal Bilgiler